Windhager

od
1921 roku Wysoki popyt na nasze produkty pozwolił nam stale rosnąć.

icon

Doskonała jakość. MADE IN AUSTRIA

Sekret naszego sukcesu? Produkty najwyższej klasy, które spełniają najwyższe standardy i przekonują długowiecznością i niezawodnością. Produkujemy nasze kotły zgodnie z surowymi kryteriami i stosujemy wyłącznie materiały wysokiej jakości. Produkcja odbywa się wyłącznie w Austrii, w naszej siedzibie w Seekirchen, w pobliżu Salzburga. Niezależne laboratoria regularnie potwierdzają naszą najwyższą jakość. Windhager Zentralheizung Technik GmbH otrzymał certyfikat jakości Austria zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001: 2015.

Od początku – Historia firmy Windhager

Od prawie 100-u lat firma Windhager kojarzona jest z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, czyniącymi ogrzewanie wygodnym, oszczędnym i efektywnym. Silny popyt na produkty marki Windhager pozwoliły na stały wzrost firmy i stworzenie licznych innowacji na rynku techniki grzewczej. W obecnym czasie marka ta jest jedną z wiodących w Europie w zakresie odnawialnych źródeł ciepła, posiadająca odpowiednie systemy grzewcze dla wszystkich paliw stałych w postaci biomasy, systemów magazynowania paliwa oraz buforowania energii cieplnej. Zwycięzca jakości “made in Austria” Tajemnica sukcesu firmy? To produkty najwyższej jakości, spełniające najwyższe wymagania w dziedzinie trwałości i niezawodności. Produkcja zlokalizowana jest wyłącznie w Austrii, w siedzibie firmy W Seekirchen, niedaleko Salzburga. Niezależne instytuty badawcze regularnie doceniają najwyższą jakość produktów Windhager. Firma skupia się zawsze na potrzebach swoich klientów, nie oferując jedynie gotowych rozwiązań grzewczych, lecz kompletne systemy dopasowane do potrzeb swoich klientów. W naszej firmie każdy klient traktowany jest indywidualnie.

Ciągły rozwój i wzrost

Od małego sklepu z artykułami metalowymi do dużej, międzynarodowej firmy. Anton Windhager zaczął produkcję prostych kominków na drewno w 1921 roku, od tych czasów jego mały biznes stał się jedną z największych światowych firm produkujących urządzenia grzewcze. Przez ponad 90 lat, urządzenia z logo Windhager cechuje austriacka jakość, świeżość innowacji i skupienie wszystkich działań w trosce o klienta.

W Polsce firma Windhager reprezentowana jest nieprzerwanie od 2008 roku. Współpraca ta z roku na rok coraz bardziej się rozwija – Polacy coraz częściej przekonują się do naszej marki, bo w jakości nie ma kompromisów!

Ciągły rozwój i wzrost

Otwarcie oddziału firmy w Szwajcarii w latach 80-tych ubiegłego stulecia, poprzedzone otwartymi wcześniej oddziałami w Niemczech, a kolejny we Francji w roku 2010, było ważnym punktem w dziejach rozwoju firmy. Z załogą liczącą ok. 500 osób, dzisiaj Windhager jest jednym z najbardziej utytułowanych producentów kotłów grzewczych w Europie.

Specjaliści w odnawialnych źródłach energii

Tendencja do poszukiwania prostych rozwiązań, w których jedynym kryterium wyznaczającym jest cena produktu, jest coraz bardziej dominująca, szczególnie na rynku urządzeń grzewczych. Jednakże – w szerszej perspektywie – to niezawodność i trwałość są najważniejszymi kryteriami, które są brane pod uwagę na wszystkich etapach inwestycji – zarówno w fazie planowania jak i realizacji. Windhager już dawno temu pojął tę zależność. Firma zdecydowała na wyspecjalizowanie się w produkcji urządzeń z segmentu odnawialnych źródeł energii jakości premium.

nasze wyróżnienia

Specjaliści w biomasie

Wkład firmy Windhager w ruch oszczędzania energii.
Windhager uzyskał certyfikat Towarzystwa Klimatycznego. Codzienna praca we wszystkich działach firmy uwzględnia ochronę klimatu i środowiska.

Różne projekty zostały wdrożone na przestrzeni lat, między innymi:

Bilans energetyczny: miesięczne zużycie energii elektrycznej i ciepła są rejestrowane, stąd łatwo skalkulować ich poziom i poziom oszczędności wynikłych z racjonalnego wykorzystania energii.

Wykorzystanie ciepła odpadowego: ciepło odpadowe z produkcji wykorzystywane jest bezpośrednio w celach grzewczych, ciepło odpadowe z kompresorów wykorzystywane jest w procesie suszenia.

Automatyczna kontrola oświetlenia: podczas przerw w pracy, oświetlenie miejsc w pracy jest automatycznie wyłączane za pomocą czasowych wyłączników światła.