Windhager - od 1921 roku

Od prawie 100 lat Windhager reprezentuje niezawodne rozwiązania techniczne, które sprawiają, że ogrzewanie jest wygodne, bezpieczne i opłacalne. Wysoki popyt na nasze produkty pozwolił nam stale rosnąć i rozwijać liczne innowacje na rynku ogrzewania. Dziś jesteśmy jednym z wiodących europejskich producentów kotłów na energię odnawialną i oferujemy odpowiedni system grzewczy dla każdego paliwa i energii słonecznej.

Doskonała jakość MADE IN AUSTRIA

Sekret naszego sukcesu? Produkty najwyższej klasy, które spełniają najwyższe standardy i przekonują długowiecznością i niezawodnością. Produkujemy nasze kotły zgodnie z surowymi kryteriami i stosujemy wyłącznie materiały wysokiej jakości. Produkcja odbywa się wyłącznie w Austrii, w naszej siedzibie w Seekirchen, w pobliżu Salzburga. Niezależne instytuty testowe regularnie potwierdzają naszą najwyższą jakość. Windhager Zentralheizung Technik GmbH otrzymał certyfikat jakości Austria zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001: 2015.

Od początku - Historia firmy Windhager

Od małego sklepu z artykułami metalowymi do dużej, międzynarodowej firmy

Anton Windhager zaczął produkcję prostych kominków na drewno w 1921 roku, od tych czasów jego mały biznes stał się jedną z największych światowych firm produkujących urządzenia grzewcze. Przez ponad 90 lat, urządzenia z logo Windhager cechuje Austriacka jakość, świeżość innowacji i skupienie wszystkich działań w trosce o klienta.

 

Centrala firmy Windhager w Seekirchen
Centrala firmy Windhager w Seekirchen
Główny zakład produkcyjny w Seekirchen
Główny zakład produkcyjny w Seekirchen

Ciągły rozwój i wzrost

Otwarcie oddziału firmy w Szwajcarii w latach 80-tych ubiegłego stulecia, poprzedzone otwartymi wczęśniej oddziałami w Niemczech, a kolejny we Francji w roku 2010, było ważnym punktem w dziejach rozwoju firmy.  Z załoga pracowniczą liczącą ok 500 osób, dzisiaj Windhager jest jednym z najbardziej uhonorowanych producentów kotłów grzewczych w Europie.

Specjaliści w biomasie

Doświadczenie w spalaniu drewna i pelletu

Tendencja do poszukiwania zastosowań tymczasowych, w których jedynym kryterium wyznaczającym jest cena produktu, jest coraz bardziej dominująca, szczególnie na rynku urządzeń grzewczych. Jednakże - w szerszej perspektywie - to ekonomia i trwałość są najważniejszymi kryteriami, które są brane pod uwagę na wszystkich etapach inwestycji - zarówno w fazie planowania jak i realizacji. Windhager już dawno temu pojął tę zależność, decydując się na wyspecjalizowanie się w urządzeniach spalających drewno, głównie w postaci granulatu pellet.

 

 

 

Sukces we wszystkich obszarach

Dzisiaj, firma Windhager jest jedną z największych, najbardziej prestiżowych firm w Europie produkujących kotły na pellet. Liczne nagrody, takie jak "Energy Genie Ministerstwa Środowiska i Górnej Austrii", lub Salzburska Nagroda Innowacji dla Biznesu potwierdzają rangę i znaczenie firmy w tych obszarach. Jednakże, najwyższym wyrazem uznania produktów Windhager przez klientów końcowych jest olbrzymi i wciąż rosnący popyt na produkty tej marki.  Więcej niż 60 000 gospodarstw domowych w Europie jest już ogrzewanych kotłami pelletowymi marki Windhager. Najnowszy kocioł na pellet - BioWIN2, zdobywa uznanie dzięki bardzo niezwykłemu jak dotąd poziomowi komfortu użytkownika.

Nagrody i wyróżnienia

Swój sukces firma Windhager zawdzięcza przede wszystkim innowacjom. Zrównoważona polityka korporacyjna Windhager znajduje odzwierciedlenie w licznych nagrodach.

2001: Nagroda za technologię budowlaną za opracowanie niskonapięciowego kotła olejowego MIRA z „palnikiem Perpetum”

2003: Sukces dzięki badaniom nad kotłem na pelety PMX

2004: Nagroda za innowacyjność Salzburger WK dla w pełni zautomatyzowanej paszy na pelety

2005: Nagroda za innowacyjność Salzburg WK dla kotła centralnego ogrzewania BioWIN Pellets

2006: „Energie Genie” austriackiego Ministerstwa Środowiska dla kotła do spalania peletu FireWIN

2006: Nagroda za innowacyjność Salzburger WK dla kotła na pelety FireWIN

2008: Międzynarodowa etykieta ekologiczna „Blue Angel” dla kotłów na pelety BioWIN i FireWIN

2009: Austriackie oznakowanie ekologiczne dla BioWIN i FireWIN

2010: Nominacja do państwowej nagrody za technologię energetyczną i środowiskową dla kotła na pelety VarioWIN

2010: „Energy Genius” austriackiego Ministerstwa Środowiska dla kotła na pelety VarioWIN

2015: „Energy Genius” austriackiego ministerstwa środowiska i prowincji Górnej Austrii na kocioł hybrydowy DuoWIN

2016: Nagroda Plus X w kategoriach Innowacja, Wysoka Jakość, Funkcjonalność i Ekologia, Federalna Nagroda Ecodesign Ministerstwa Środowiska, Nagroda Energy Globe w kategorii Ogień, Salzburg Business Award (2 miejsce w kategorii Innowacja) i Agrar Fuchs za kocioł na zrębki PuroWIN

2017: Na targach oszczędzania energii Wels PuroWIN został nagrodzony „Energy Genius” Ministerstwa Środowiska i Prowincji Górnej Austrii

 

Certyfikacja Towarzystwa Klimatycznego

Wkład firmy Windhager w ruch oszczędzania energii

Windhager uzyskał certyfikat Towarzystwa Klimatycznego. Codzienna praca we wszystkich działach firmy uwzględnia ochronę klimatu i środowiska.

Różne projekty zostały wdrożone na przestrzeni lat, między innymi:

  • Bilans energetyczny: Miesięczne zużycie energii elektrycznej i ciepła są rejestrowane, stąd łatwo skalkulować ich poziom i poziom oszczędności wynikłych z racjonalnego wykorzystania energii.
  • Użycie ciepła odpadowego: Ciepło odpadowe z produkcji wykorzystywane jest bezpośrednio w celach grzewczych, ciepło odpadowe z kompresorów wykorzystywane jest w procesie suszenia.
  • Automatyczna kontrola oświetlenia: Podczas przerw w pracy, oświetlenie miejsc w pracy jest automatycznie wyłączane za pomocą czasowych wyłączników światła.

 

Prezentacja urządzeń i rozwiązań systemowych 2018

Animacja działania kotła BioWIN 2 Exklusiv

BioWIN 2 / BioWIN 2 Touch / BioWIN lite montaż - złożenie urządzenia

myComfort aplikacja mobilna do obsługi urządzen WINDHAGER

Windhager Prezentacja producenta

Windhager BioWIN 2 TOUCH, BioWIN 2, BioWIN Lite prezentacja produktu 2017

Windhager PuroWIN Rewolucja w ogrzewaniu zrębką drzewną