Kupiłeś swój pierwszy piec na pellet, ale nie do końca wiesz, jak go użytkować? Chcesz, aby działał sprawnie, ekonomicznie i bezpiecznie, a paliwo w całości się spalało, wytwarzając odpowiednią ilość energii cieplnej? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym szybko opanujesz sztukę prawidłowego ogrzewania budynku pelletem.

Palenie pelletem – pomocne wskazówki dla początkujących:

1. Do palenia używaj tylko dobrego jakościowo pelletu. Wybieraj czysty i w całości wyprodukowany z trocin drzewnych. Jest droższy, ale jego wartość energetyczna wyższa, więc jego mniejsza ilość pozwoli wytworzyć większą ilość ciepła.

2. Przechowuj materiał opałowy w suchym miejscu. Nie dopuść do jego zawilgocenia, bo to może sprawić, że będzie się gorzej spalał, a nawet zapcha podajnik lub doprowadzi do utworzenia się spieków.

3. Zadbaj o dopływ świeżego powietrza do pieca i dobrą wentylację kotłowni. Najlepiej, aby w pomieszczeniu znajdował się wychodzący na zewnątrz budynku kanał pełniący funkcję nawiewu oraz drożny kanał wentylacyjny do odprowadzania spalin. Średnica otworu doprowadzającego powietrze nie powinna być mniejsza niż 15-20 cm, natomiast sam kanał musi przesłaniać czysta kratka maskująca, bo tylko wtedy kocioł zachowa właściwą sprawność.

4. Pamiętaj, że komin, do którego podłącza się kotły na pellet, nie powinien mieć zbyt dużego przekroju. Powinien być również odporny na wilgoć - systemowy (ceramiczny) lub posiadający wkład z blachy kwasoodpornej.

5. Zamontuj w pokoju regulator, dzięki któremu będziesz mógł sterować pracą urządzenia i z łatwością obniżać oraz podwyższać temperaturę w zależności od potrzeb.

6. Na bieżąco uzupełniaj zasobnik, z którego pobierane jest paliwo. Oczywiście dotyczy to kotłów przystosowanych do ręcznego załadunku.

7. Przed pierwszym uruchomieniem kotła zadzwoń i zamów usługę Fabrycznego Pierwszego Uruchomienia przez Producenta. To pewność, że wszystkie elementy instalacji zostały dobrze wykonane i należycie sprawdzone. Teraz możesz cieszyć się już efektywnym ogrzewaniem. !


Już wiesz, jakie warunki należy spełnić, by kotły na pellet mogły działać niezawodnie, a ogrzewanie pelletem było bezpieczne i ekonomiczne. Stosuj się do powyższych wskazówek, a zapewnisz sobie bezawaryjną pracę urządzenia i spore oszczędności.

 

Prezentacja urządzeń i rozwiązań systemowych 2018

Animacja działania kotła BioWIN 2 Exklusiv

BioWIN 2 / BioWIN 2 Touch / BioWIN lite montaż - złożenie urządzenia

myComfort aplikacja mobilna do obsługi urządzen WINDHAGER

Windhager Prezentacja producenta

Windhager BioWIN 2 TOUCH, BioWIN 2, BioWIN Lite prezentacja produktu 2017

Windhager PuroWIN Rewolucja w ogrzewaniu zrębką drzewną