Chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie, stworzyć w budynku wygodny i łatwy w obsłudze system grzewczy lub usprawnić działanie istniejącego? Idealnym rozwiązaniem będą nasze kotły na pellet!

Czym są kotły na pellet?

To urządzenia wyposażone w zasobnik i palnik z automatycznym system rozpalania. Wystarczy nacisnąć przycisk uruchamiający pracę urządzenia gotowe. Opał dostarczany jest do komory spalania przez całkowicie automatyczny podajnik. Kocioł posiada wentylator wyciągowy spalin, doprowadzający dokładnie taką ilość powietrza, jaka jest potrzebna do absolutnie czystego procesu spalania. Oczywiście kocił podłącza się do komina. Jego pracą steruje elektroniczny system sterujący.

Czym charakteryzują się nasze kotły?

Proponowane przez nas produkty to nowoczesne, świetnie zaprojektowane, wyposażone w solidne, wytrzymałe i niezużywające się podzespoły urządzenia o wysokiej sprawności. Świetnie pracują nawet w niskim zakresie mocy grzewczej, są bardzo energooszczędne. Poza tym są ekonomiczne (świetny stosunek ilości zużytego paliwa do ilości wytworzonego ciepła), bezawaryjne i przyjazne dla środowiska. Opalane naturalnym paliwem, który w czasie spalania nie wytwarza szkodliwych dla człowieka i środowiska związków chemicznych. Co więcej – nasze kotły ekologiczne nie przyczyniają się do wzrostu zanieczyszczenia powietrza. Spełniają także wszelkie obowiązujące wymagania emisyjne w kraju i za granicą.

Kocioł na pellet BioWIN 2
 
Kompaktowy, ekologiczny i wygodny kocioł pellet dostępny w pięciu wariantach mocy grzewczej
Kocioł na pellet BioWIN lite
 
Niezawodny i prosty - najmniejszy kocioł na pellet BioWIN Lite
Kocioł na pellet BioWin XL
 
Małe wymiary i duża moc grzewcza dla domów wielorodzinnych i komercyjnych obiektów.
Kocioł na pellet VarioWIN
 
Bezawaryjny piec na pellet z systemem podawania i zasobnikiem w jednym.

 

Kocioł na pellet FireWIN
 
Ciesz się ciepłym kominkiem bez kominka i kotłem bez kotłowni.

W skład naszej oferty wchodzą:

  • BioWIN 2 – ultranowoczesny, wykonany przy zastosowaniu innowacyjnych technologii flagowy kocioł na pellet
  • BioWIN Lite – prosta i wygodna budowa, połączona z wysoką jakością i wydajnością działania;
  • BioWIN XL – urządzenie większej mocy grzewczej, o świetnej sprawności, które wykorzystuje pełnię możliwości technologicznych Windhagera;
  • VarioWIN – kompaktowy, niezwykle małych wymiarów kocioł na pellet z wbudowanym układem hydraulicznym, zapewniający oszczędne, czyste i efektywne spalanie;
  • FireWIN – w pełni zautomatyzowany piec na pellet o eleganckim wyglądzie, dostępny w kilku kolorach.

Kupując nasz kocioł pellet, zyskujesz w pełni bezpieczne, niemal bezobsługowe i nadzwyczaj wygodne w użytkowaniu urządzenie grzewcze. Większość modeli zaopatrzyliśmy w automatyczny system podawania paliwa, niemniej w naszej propozycji znajdziesz takie te z ręcznym zasypem. Każdy z produktów posiada dotykowy panel sterowania do wprowadzania niezbędnych ustawień komfortu grzewczego. Co ważne, pracę kotła można też kontrolować przy użyciu smartfona.

Oferowane przez nas piece C.O. na pellet mają różne wielkości, ale zachowują kompaktowe rozmiary, więc sprawdzą się w każdym, nawet najmniejszym pomieszczeniu. Charakteryzują się cichą pracą, dużą niezawodnością i płynną regulacją intensywności spalania. Dzięki zainstalowanemu systemowi samo-czyszczenia, usuwanie z nich popiołu odbywa się raz na jakiś czas. Są łatwe w montażu i doskonale zastępują kotły węglowe czy olejowe. Nie ma większych problemów z ich przyłączeniem do istniejącej instalacji. Można je łączyć szeregowo w tzw. Kaskady, np. w celu ogrzania budynku o większej kubaturze lub uzyskaniu jeszcze większej niezawodności układu ogrzewania.

Potrzebujesz bezpiecznego i wydajnego urządzenia grzewczego? Nasz piec pellet to najlepszy wybór!

Prezentacja urządzeń i rozwiązań systemowych 2018

Animacja działania kotła BioWIN 2 Exklusiv

BioWIN 2 / BioWIN 2 Touch / BioWIN lite montaż - złożenie urządzenia

myComfort aplikacja mobilna do obsługi urządzen WINDHAGER

Windhager Prezentacja producenta

Windhager BioWIN 2 TOUCH, BioWIN 2, BioWIN Lite prezentacja produktu 2017

Windhager PuroWIN Rewolucja w ogrzewaniu zrębką drzewną