Piece na pellet
Kotły stworzone do spalania materiału opałowego z biomasy, czyli pelletu.
 
Piece na drewno
Nie rdzewieją i są odporne na działanie kwasów powstających w czasie procesu zgazowania.
 
Piece na zrębkę
Kotły zgazowujące drewno, w których ogień rozpala się automatycznie, bez konieczności stosowania podpałki.
 
Systemy podawania
Nowoczesne mechanizmy usprawniające pracę kotłów i ułatwiające ich użytkowanie.

 

Na naszą ofertę pieców ekologicznych składają się:

 

Piece ekologiczne C.O. na pellet

To piece ekologiczne, ekonomiczne, energooszczędne i w kompaktowym rozmiarze. To urządzenia zaopatrzone w podajnik paliwa, systemy samoczyszczące, elektryczną grzałkę, liczne sterowniki i dotykowy panel do zarządzania ich pracą. Nie wymagają stałego doglądania, a ich użytkowanie jest łatwe i komfortowe. Są także tanie w eksploatacji. Charakteryzują się niskim zużyciem paliwa. Bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nie wpływają na wzrost zanieczyszczeń powietrza ani nie wytwarzają szkodliwych dla zdrowia substancji. Łatwe w instalacji. Z powodzeniem zastępują kotły olejowe i na paliwo stałe. To w pełni konfigurowalne piece, które można łączyć równolegle i szeregowo, bez względu na to, jaką mają moc znamionową.

Kotły na drewno

Do ich największych atutów trzeba zaliczyć: dużą komorę spalania, wskaźnik ilości opału, sondę temperatury spalin, system regulacji Lambda i półautomatyczny system czyszczenia grzałki. Urządzenia pracują efektywnie, emitują małą ilość spalin i są wygodne w obsłudze. Załadunek ekologicznych pieców odbywa się ręcznie, ale dzięki zastosowaniu optymalnych rozwiązań i warstwowemu ułożeniu polan w zasobniku, dokonuje się go zdecydowanie rzadziej niż w przypadku innych dostępnych w sprzedaży urządzeń.

Kotły na zrębkę

Wytwarzają energię cieplną przez zgazowanie zrębki drzewnej. Piece ekologiczne na zrębkę zapewniają czyste i w pełni bezpieczne ogrzewanie. Wyposażone w rewolucyjny, pneumatyczny system podawania paliwa. Samoczynnie rozpalają ogień, odpopielają palnik i spalają wydzielane przez materiał opałowy gazy. Wytrzymałe, solidne i trwałe.

Systemy do podawania, transportu i magazynowania paliwa dla ekologicznych pieców

 Dysponujemy modułowymi podajnikami bezpośrednimi, pneumatycznymi i ślimakowymi przeznaczonymi do transportu materiału opałowego z magazynu utworzonego w osobnym pomieszczeniu lub ze stalowego zasobnika. W skład naszych układów doprowadzających paliwo wchodzą: turbiny ssące, sondy i elastyczne przewody, mieszalniki, a także nowoczesne systemy chroniące układ przed blokowaniem się i nadzorujące jego sprawne funkcjonowanie.

 

Prezentacja urządzeń i rozwiązań systemowych 2018

Animacja działania kotła BioWIN 2 Exklusiv

BioWIN 2 / BioWIN 2 Touch / BioWIN lite montaż - złożenie urządzenia

myComfort aplikacja mobilna do obsługi urządzen WINDHAGER

Windhager Prezentacja producenta

Windhager BioWIN 2 TOUCH, BioWIN 2, BioWIN Lite prezentacja produktu 2017

Windhager PuroWIN Rewolucja w ogrzewaniu zrębką drzewną