Współczesna technologia pozwala tworzyć rozwiązania, dzięki którym życie staje się dużo prostsze, a obsługa urządzeń sprowadza się do naciśnięcia kilku przycisków i wprowadzenia niezbędnych ustawień. Nie inaczej jest z piecami, które coraz częściej wyposaża się w automatyczne systemy podawania paliwa na odległość. Jakie mają zalety i jak wygląda wspomniany system doprowadzania paliwa?

Zasada działania podajnika

Wykonanie bezobsługowego pieca z podajnikiem pneumatycznym wymaga utworzenia magazynu paliwa, z którego transportowany będzie opał do komory spalania urządzenia. Pomieszczenie, w którym składuje się paliwo, łączy się za pomocą sond ssących i elastycznych przewodów z kotłem. Znajdujący się w nim materiał opałowy zasysa specjalna turbina. Następnie rurą wędruje on do pieca, a powietrze wraca do magazynu, dzięki czemu nie dochodzi do zapylenia kotłowni drobinkami pelletu. Zastosowanie powyższego rozwiązania powoduje, że kocioł na pellet staje się urządzeniem zapewniającym maksymalną wygodę użytkowania.

Jeżeli jednak nie dysponujesz dostateczną ilością miejsca pod wykonanie magazynu, zamiast niego można zainstalować zdecydowanie mniejszy, stalowy zbiornik paliwa, z którego opał zostanie przetransportowany do kotła podajnikiem ślimakowym. W sprzedaży pojawiają się też piece zasypowe zaopatrzone w ślimakowy podajnik. Korzystanie z nich jest bardzo komfortowe, z tym że trzeba regularnie (co kilka dni) uzupełniać ich zasobnik.

Dlaczego kocioł na pellet z podajnikiem to dobry wybór?

Omawiane piece to urządzenia z mnóstwem zalet. Są bezpieczne, ekologiczne, przyjazne środowisku, a spalany w nich opał nie wydziela szkodliwych substancji. Za sprawą podajnika są także oszczędne i ekonomiczne, a to znacznie redukuje koszty ogrzewania. Z kolei automatyczne rozpalanie ognia i ograniczona obsługa lub niemal jej zupełny brak sprawiają, że cieszą się coraz większą, w pełni zasłużoną, popularnością.

Prezentacja urządzeń i rozwiązań systemowych 2018

Animacja działania kotła BioWIN 2 Exklusiv

BioWIN 2 / BioWIN 2 Touch / BioWIN lite montaż - złożenie urządzenia

myComfort aplikacja mobilna do obsługi urządzen WINDHAGER

Windhager Prezentacja producenta

Windhager BioWIN 2 TOUCH, BioWIN 2, BioWIN Lite prezentacja produktu 2017

Windhager PuroWIN Rewolucja w ogrzewaniu zrębką drzewną