Nowoczesne piece na pellet, wyposażone w zaawansowane systemy automatyzujące ich pracę, mają niebywałą przewagę nad tradycyjnymi urządzeniami grzewczymi. Ich użytkowanie jest wygodne i niemal bezobsługowe. Na dodatek są przyjazne dla środowiska i pomagają generować oszczędności. Co jeszcze wyróżnia je na tle innych produktów?

Najważniejsze zalety pieca pellet:

Solidna jakość – nowoczesne piece na pellet produkuje się przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i przy użyciu doskonałej jakości materiałów o niskim stopniu ścieralności. Ich konstrukcje są mocne i stabilne, a użyte do ich wykonania podzespoły charakteryzują się długą żywotnością.

Wygoda użytkowania – piece z podajnikiem wymagają minimum uwagi. Ogień rozpala się w nich sam. Wystarczy nacisnąć włącznik, który uruchomi grzałkę. Sterowanie urządzeniem także jest banalnie proste i odbywa się przy pomocy dotykowego panelu. Wszystko sprowadza się do wprowadzenia podstawowych ustawień regulujących działanie kotła. Poza tym w trakcie spalania pelletu powstaje niewielka ilość popiołu, który usuwa się raz lub dwa razy na rok. W porównaniu z tym, że w starszych i tradycyjnych kotłach trzeba to robić kilka razy w miesiącu, taka częstotliwość jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem. Dokładanie opału także odbywa się raz na parę dni, bo podajnik sam transportuje go z zasobnika do komory spalania. Co więcej, w przypadku wykonania magazynu paliwa z pneumatycznym podajnikiem doprowadzającym pellet do pieca za pomocą sond ssących, urządzenie grzewcze staje się całkowicie bezobsługowe.

Ekonomia – piec pellet pracuje wydajnie i oszczędnie. Spala wyłącznie taką ilość materiału opałowego, jaka jest potrzebna do wytworzenia energii, i na jaką występuje rzeczywiste zapotrzebowanie. Do mniejszego zużycia paliwa przyczynia się również długi czas utrzymywania się żaru. Ogień podtrzymywany jest w kotle niemal stale, a palnik funkcjonuje w sposób eliminujący powstawanie nadmiarów energetycznych.

Ekologia – zautomatyzowane piece na pellet stanowią przyjazne środowisku rozwiązanie. Dostosowano je do spalania pelletu z biomasy, który nie wydziela szkodliwych dla człowieka związków chemicznych. Zasilane odnawialnym i czystym paliwem.

Innowacyjne systemy – omawiane kotły wyposażono w liczne systemy m.in. podawania paliwa, odpopielania palnika i komory spalania, czyszczenia powierzchni grzejnych oraz termosondy, które zapewniają im wysoką sprawność, wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność oraz wysoki komfort użytkowania.


Podsumowując, piec pellet to nowoczesne urządzenie, które spełni najwyższe wymagania i pozwoli tanio, wygodnie oraz bez szkody dla zdrowia i negatywnego wpływu na jakość powietrza ogrzać każdy budynek!

 

Prezentacja urządzeń i rozwiązań systemowych 2018

Animacja działania kotła BioWIN 2 Exklusiv

BioWIN 2 / BioWIN 2 Touch / BioWIN lite montaż - złożenie urządzenia

myComfort aplikacja mobilna do obsługi urządzen WINDHAGER

Windhager Prezentacja producenta

Windhager BioWIN 2 TOUCH, BioWIN 2, BioWIN Lite prezentacja produktu 2017

Windhager PuroWIN Rewolucja w ogrzewaniu zrębką drzewną