Automatyka

MES = ModularesEnergieSystem

Modułowy system energetyczny firmy Windhager automatyka zarządzająca całym procesem wytwarzania i dystrybucji ciepła w instalacji grzewczej. Pełna komunikacja i wymiana danych pomiędzy wszystkimi podzespołami, samouczące się algorytmy sprawiają, że możesz zapomnieć o swoim ogrzewaniu.

Infinity znaczy nieskończoność…

System jest dopasowywany każdorazowo do instalacji zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta. Grupy obiegowe, cwu, bufory, zawory przełączające (strefowe), integracja starych urządzeń, istniejących kominków w systemie to tylko niektóre z możliwości, jakie oferujemy. Ty przedstawiasz nam swoje oczekiwania, my prezentujemy Ci możliwości wraz z gotowym rozwiązaniem hydraulicznym. Wszystko jest wystandaryzowane, dlatego możesz być pewnym funkcjonalności naszego rozwiązania. W firmie Windhager nie eksperymentujemy na klientach. Oferujemy jedynie rozwiązania sprawdzone i bezpieczne.

Prawdziwy system pogodowy

Podstawą systemu MES Infinity jest pomiar temperatury zewnętrznej. To na jej podstawie system dokonuje swoich obliczeń, starając się dostarczyć taką ilość ciepła do budynku, jaką budynek aktualnie traci. Tym samym nasz system grzewczy uzupełnia jedynie aktualną stratę energetyczną budynku.

Oczywiście pogoda to nie wszystko. System dokonuje jeszcze kontrolnego pomiaru temperatury w pomieszczeniach (opcjonalnie) korygując tym samym swoje obliczenia, tak aby klient nie odczuwał jakichkolwiek dyskomfortów oraz nie musiał ręcznie wprowadzać poprawek.

Jedyną rzeczą jaką możesz zrobić, to zaprogramować, o której godzinie w jakim dniu tygodnia, jaka ma panować temperatura w Twoim domu. To tylko tyle i aż tyle! Dobrze skonfigurowany system system grzewczy powinien zostać zapomniany przez klienta. To jest najwyższa ocena, jaką możemy otrzymać.

MES Infinity

 1. Najbardziej sprawdzone działanie na rynku – automatyka rozwijana nieprzerwanie przez 21 lat.
 2. System stworzony od podstaw przez firmę Windhager – producenta kotłów i urządzeń grzewczych.
 3. W pełni konfigurowalna automatyka dająca się dostosować do każdego systemu grzewczego, zgodnie z wystandaryzowanymi wytycznymi.
 4. System w pełni pogodowy z korekcją pokojową, uzupełniający aktualną stratę energetyczną budynku.
 5. Pełna komunikacja pomiędzy wszystkimi podzespołami systemu.
 6. Możliwość zintegrowania w systemie istniejących kominków oraz starych kotłów na paliwa stałe.
 7. Możliwość rozbudowy systemu w przyszłości.
 8. Obsługa poprzez wysokiej jakości szklany wyświetlacz za pomocą dotyku i przewijania.
 9. Zdalny dostęp myComfort.
 10. Wsparcie zdalne – HelpDesk – poprzez system myConnect.
 11. Pełne bezpieczeństwo łącza zdalnego poprzez tunelowanie VPN.
 12. Pełna gwarancja Windhager na wszystkie podzespoły systemu bez żadnych wyłączeń.