MES Plus


MES Plus
to innowacyjny system do sterowania pracą urządzeń grzejnych przystosowany do obsługi maksymalnie 10 obwodów. Zapewnia pełną kontrolę nad funkcjonowaniem instalacji grzewczej, dostosowanie jej ustawień do indywidualnych preferencji oraz wygodę użytkowania. Jego modułowa konstrukcja umożliwia rozbudowę infrastruktury i zintegrowanie pieca pellet z systemem solarnym. Ponadto pozwala na odrębną konfigurację sprzętów, tak aby działanie każdego z nich odpowiadało aktualnym wymaganiom.


Rozwiązanie gwarantuje niezawodną pracę kotła, ekonomiczne ogrzewanie, mniejsze straty ciepła – optymalizacja procesu wytwarzania energii sprawia, że w danym momencie produkowana jest ona wyłącznie w ilości wymaganej do utrzymania żądanej temperatury powietrza. To z kolei zapobiega powstawaniu nadwyżek energetycznych, korzystnie wpływa na stan środowiska, pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Co więcej, system koordynuje aktywność urządzenia, uwzględniając pasywne źródła ciepła np. energię pochodzącą ze słońca, dzięki czemu zużycie paliwa jest mniejsze, a wydajność kotła na pellet zdecydowanie wyższa.


Zestaw składa się z modułu użytkowego przeznaczonego do zmiany trybu pracy (automatyczny, ogrzewania, obniżania temperatury, gotowości) i podwyższania lub obniżenia temperatury oraz panelu kontrolnego z tekstowym wyświetlaczem, klawiszami skrótów, pokrętłami, przyciskiem wywołującym menu. Wprowadzenia i zapisu wszelkich ustawień czy regulacji temperatury dokonuje się właśnie z jego poziomu.

 

 

 

Prezentacja urządzeń i rozwiązań systemowych 2018

Animacja działania kotła BioWIN 2 Exklusiv

BioWIN 2 / BioWIN 2 Touch / BioWIN lite montaż - złożenie urządzenia

myComfort aplikacja mobilna do obsługi urządzen WINDHAGER

Windhager Prezentacja producenta

Windhager BioWIN 2 TOUCH, BioWIN 2, BioWIN Lite prezentacja produktu 2017

Windhager PuroWIN Rewolucja w ogrzewaniu zrębką drzewną