Akcesoria

Do naszych pieców można dokupić akcesoria w postaci systemów sterowania, systemów solarnych i buforów energii. Ich zastosowanie usprawnia działanie całej instalacji grzewczej i widocznie poprawia jej wydajność. Są łatwe w montażu, a ich integracja z istniejącym układem nie stanowi większego problemu. Dobrze współpracują z kotłami na pellet, drewno oraz zrębkę drewnianą.

 

  1. Systemy sterowania – innowacyjne rozwiązania do wygodnej obsługi układu grzewczego i zarządzania pracą wchodzących w jego skład sprzętów. Systemy wyposażone są w inteligentny, prosty w obsłudze interfejs pozwalający wybierać tryby pracy pieca pellet, regulować temperaturę w pomieszczeniu, wprowadzać indywidualne ustawienia dla każdego z generatorów ciepła. Korzystanie z nich sprzyja oszczędności energii, pomaga utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzu, pozytywnie oddziałuje na stan środowiska.

 

  1. Bufor energii – urządzenie do magazynowania wytworzonej energii, którą pobiera się, gdy wystąpi na nią zapotrzebowanie. Dzięki niemu można utrzymać stałą temperaturę w budynku, bez konieczności ciągłego podtrzymywania ognia w kotle. Sprawia, że zwykły piec zasypowy nabiera cech urządzenia wyposażonego w podajnik – kocioł pracuje wydajniej, wymaga rzadszego doglądania, a spalanie przebiega efektywniej, jest bardziej ekonomiczne i czystsze.

 

  1. Systemy solarne – kolektory słoneczne wraz z osprzętem do ogrzewania wody użytkowej oraz wspomagania pracy układu grzewczego przy wykorzystaniu energii słonecznej. Umożliwiają pozyskiwanie ciepła z nieograniczonego źródła energii, w całkowicie ekologiczny sposób. Znacznie redukują koszty ogrzewania, obniżają zużycie paliwa. Są bezpieczne, efektywne, niewymagające w eksploatacji.

Nasze produkty:

  • oferują wygodną obsługę

  • zmniejszają straty energii, a to oznacza niższe rachunki za ogrzewanie

  • zapobiegają przegrzewaniu pomieszczeń

  • generują oszczędności wynikające z usprawnienia funkcjonowania instalacji grzewczej, zmniejszenia ilości zużywanego opału i dogrzewania pomieszczeń/wody energią słoneczną

  • redukują emisję zanieczyszczeń powstających podczas spalania, co korzystnie odbija się na stanie środowiska.

Prezentacja urządzeń i rozwiązań systemowych 2018

Animacja działania kotła BioWIN 2 Exklusiv

BioWIN 2 / BioWIN 2 Touch / BioWIN lite montaż - złożenie urządzenia

myComfort aplikacja mobilna do obsługi urządzen WINDHAGER

Windhager Prezentacja producenta

Windhager BioWIN 2 TOUCH, BioWIN 2, BioWIN Lite prezentacja produktu 2017

Windhager PuroWIN Rewolucja w ogrzewaniu zrębką drzewną